Şuan sitemizde 4 salonda toplam 227 kişi bulunmaktadır.
normal okey

Mükemmel grafikler ve hoş bir ara yüz ile sizi karşılayan sitemizde, sizlere sorunsuz bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. En sevilen kâğıt oyunlarından biri olan batak oyunu, sitemizde online olarak gerçek oyuncularla oynanabilmektedir. Aramıza katılarak sizde bu deneyime ortak olabilirsiniz. Sıkılmak yok Batakk.com var! 

Türkiye’nin en popülerkâğıt oyunları arasında bulunan batak, bizimle birlikte çok daha zevkli bir oyun haline geliyor. Batak oyununu boş vakitlerinizde oynayabilir, oyun içinde yeni arkadaşlar edinerek kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Sitemizde bulunan Batak Oyna butonuna tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz. En iyi oyun deneyimine sahip olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşmaktayız. 

batak oyunu oyna

Mobil Cihazlar ile Batak Oyna

Üniversite yıllarının belki de en keyifli ve en samimi eğlencelerinden bir tanesi batak oyunudur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte arkadaşlar arasında oynadığımız batak oyunu, internet ortamında da oynanabilir duruma gelmiştir.

Bu noktada sizde internet ortamında batak oyunun keyfini dilediğinizce çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitemizde bulunan Bilgisayar ile Batak Oyna seçeneğine tıklamak. Batak oyuncularının bir araya geldiği salonlarda eğlenceli vakit geçirmeye başlayabilirsiniz, Real Okey oynamak için Okey Oyna butonuna tıklamanız yeterli.

En iyi Batak Sitesi 

Ülkemizde bir çok batak sitesi mevcut. Bizim sitemizin diğerlerinden farkı ise kurmuş olduğumuz düzenek sayesinde daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde oyun oynayabilmenize olanak sağlamak.

Sitemizde oyun oynamanın yanında sohbet odasına katılabilir, arka planda radyo dinleyebilirsiniz. Bu küçük ayrıntılar, oyundan daha fazla keyif almanızı sağlar. 

Batak Nedir?

Batak, genellikle 4 kişiyle ve 52 adet iskambil kağıdı ile oynana bir kağıt oyunudur. Her kâğıt oyununda olduğu gibi saat yönünün tersine doğru dağıtılarak oynanır. Tekli veya eşli oynama seçenekleri mevcuttur. 

Oyunun temel amacı başlangıçta elinize bakıp kaç el kazanabileceğinizi tahmin etmektir. Batak, oyuna yeni başlamış birine biraz karmaşık gelebilir fakat oyunu öğrendikçe kolaylaşan bir yapısı vardır. 

Batak Oyunundaki Terimler

• İhale:  Oyuncular,  oyun başında kartlarına bakar ve kartların durumuna göre ihaleye girip kaç el kazanabileceklerini tahmin ederler. İhaleye girmek kesinlikle zorunlu değildir. İsteyen oyuncu ihaleye girip en az 5 el kazanabileceğini belirtir. İhaleyi kazanan kişi kozu da belirler. 

• Koz: İhaleyi kazanan oyuncu kozu belirler demiştik. Koz; kupa, maça ya da sinek  olabilir. Bu tür koz olan kartlar diğer kartlardan her türlü üstündür ve eli kazanır. 

• El İptal:  Kartlar tüm oyunculara eşit bir şekilde dağıtıldıktan sonra bir oyuncuda, 10’dan büyük değerde kart elinde yoksa “el iptal” diyerek oyunu sonlandırır. Kartlar yeniden dağıtılarak yeni oyuna başlanır. 

batak nasıl oynanır

Batak Nasıl Oynanır ? 

Kartların iyice karılması ile oyun başlar. Sitemiz üzerinden Batak oynanılan oyunlarda bilgisayar karma işlemini gerçekleştirir. Karılan kartlar her oyuncuya 13 adet gelecek şekilde dağıtılır. Oyunda ihaleyi kazanan oyuncunun masaya bir kart atması ile birlikte oyun başlamış olur. İlk kartı atan kişinin sağındaki oyuncu, atılan karttan dağa büyük ve aynı türden bir kart atmak durumundadır. Oyuncuda böyle bir kart yoksa koz atmak zorunda kalır. Her el en yüksek kartı atan o elin galibi olmuş olur.  

Batak Oyununun Kuralları 

• Kartlar dağıtılmadan önce kesilmek zorundadır. Sitemiz bu işlemi en iyi şekile yapmaktadır. 

• İhaleyi alan oyuncu, söylediği sayıda el kazanamazsa ve söylediğinden 3 veya daha fazla el  kazanırsa batmış olur. 

• Koz çıkmadan masaya koz atılması mümkün değildir. 

• Bir turda tüm oyuncular “Pas” derse en son oyuncu ihale 4 ile kalır. 

• İhaleyi alan oyuncu haricindeki oyuncular, en az 1 el kazanmak zorundadırlar. 

Şimdi batak oynamak için https://www.batakk.com adresinden  giriş yapın ve oyunun keyfini çıkarın.